تبلیغات
جالب ترین - شخصیت شناسی دقیق با چهره شناسی علمی
 

خفن ترین عکس های جدید بازیگران

زیباترین و جدید ترین مدل های موی دخترانه

عکس مدل موی دخترانه زیبا و جدید

 

 

شخصیت شناسی دقیق با چهره شناسی علمی
نظرات |

شناخت شخصیت افراد از روی چهره آن ها


شخصیت شناسی از چهره شناسی

عکس چهره شناسی از سایت akairan
به جواب این سؤال‌ها فکر کنید و جوابتان را به خاطر داشته باشید. آخر مقاله دوباره به  این جواب کار داریم.شخصیت ما قبل از هر جای دیگری روی صورتمان بروز پیدا می‌کند…

حالات و تغییرات چهره، هرچند جزئی و خفیف، پیام شفاف، سریع و کارآمدی است که می‌تواند یک زبان جهانی هم باشد، به شرطی که شما بتوانید حالات چهره‌های مختلف را تشخیص بدهید و بدانید که هر چهره‌ای چه چیزی می‌گوید. دانستن این نکات از بهترین ابزارهای برقراری ارتباط با دیگران است.

دانستن این‌که طرف مقابل چه شخصیتی دارد و چه واکنش‌های احساسی از خود نشان می‌دهد، می‌تواند نقش مهم و حیاتی در رابطه ما و آن فرد داشته باشد. اگر ما بتوانیم احساسات مردم را زود تشخیص بدهیم، بهتر می‌توانیم در موقعیت‌های مختلف با آن‌ها برخورد کنیم. مثلاً اگر ما بتوانیم تشخیص بدهیم که فردی غمگین است، شاید بتوانیم واکنش درستی نسبت به ناراحتی او نشان بدهیم.

برای فهمیدن برخی از حالات چهره نیازی به آموزش نیست، چون شناسایی آن‌ها ساده است و حتی آن‌طور که روان‌شناسان می‌گویند ما از یک توانایی ذاتی برای انجام این کار برخورداریم. داروین گفته است روزی مادری هنگام مراقبت از کودک خودش شروع به گریه کرد. کودک با این‌که هیچ‌وقت با چنین صحنه‌ای مواجه نشده بود اما جلو رفت و به عنوان همدردی روی شانه مادرش زد. بعد داروین نتیجه می‌گیرد که این کودک تا آن موقع ندیده بوده کسی گریه بکند، پس نمی‌توانسته این احساسات را یاد گرفته باشد. بنابراین تشخیص یک صورت گریان امری ذاتی و غریزی است. با این حال نکات ظریفی هم هست که توجه بیشتر به آن می‌تواند به ما در درک بهتر از چهره خودمان و دیگران کمک کند.


قبل از شروع بحث باید دو نکته را مد نظر داشت. اول این‌که همان‌طور که گفتیم چهره‌خوانی یک علم دقیق و ثابت‌شده نیست و حتی با گذراندن دروه‌های آموزشی دقیق و پیشرفته نیز نمی‌توان به‌طور قطع در مورد شخصیت و درون افراد صحبت کرد. نتایج شما در سنجش شخصیت، بستگی به تجربه، مهارت و تعداد دفعات تحلیل قبلی دارد. نکته دوم که اهمیت بسیار زیادی هم دارد این‌که چهره را باید به طور کامل و دقیق مورد تجزیه و تحلیل قرار دهید و تا رسیدن به همه حقایق، از قضاوت‌های شتابزده اجتناب کنید. با به یاد داشتن این نکات می‌‌توانید قبل از صحبت کردن با افراد تا حدی متوجه شخصیت آن‌ها شوید.

 

- صورتم مثل هلو

شکل صورت، اولین نکته‌ای است که در هنگام تعبیر چهره باید به آن دقت کرد. فرم کلی صورت و شکل هندسی آن این نکات را به ما می‌گوید:

 - صورت دراز و کشیده: صبور


افرادی که دارای چنین صورتی هستند عموماً صبر و تحمل زیادی دارند و توانایی حل مشکلات در آن‌ها بیشتر است. جذابیت و خوش‌ترکیب بودن افراد با چنین صورتی نشانگر این است که آن‌ها معمولاً کارهای خود را نیمه‌تمام رها نمی‌کنند و عادت به انجام امور به شکل تمام و کمال دارند.


 - صورت مربعی: سخت‌کوش


طرفدار استقلال فردی و فردگرایی، سخت‌کوشی برای دستیابی به آرزوها، زیرکی و فعال بودن از ویژگی‌های این افراد محسوب می‌‌شود.


 - صورت پهن: دانا و مهربان


این‌گونه اشخاص بردبار و مهربان هستند. معمولًا افراد درس خوانده و روشنفکر به حساب می‌آیند.

 

- صورت گرد: پرانرژی


این شکل دلالت بر امیدواری، زنده‌دلی و انرژی دارد. این افراد می‌‌توانند اتاقی دلگیر و ساکت را به بمبی از خنده و شادی تبدیل کنند.

 

- بختت بلند باشد

پیشانی شما تابلویی است برای یادآوری طرز فکر شما و نشانه‌ای از چگونگی تصمیمات و تاثیرات آن بر رفتارتان و شاید هم به این دلیل بوده که پیشانی را اکثر ادیان مکانی برای به خاک گذاشتن انتخاب نموده‌اند.  


- پیشانی محدب و بیرون زده: مبتکر

این پیشانی نشان‌دهنده علاقه فرد به استفاده از تخیل و راه‌حل‌های مبتکرانه است، چه در کار و چه در زندگی.

 

- بالای ابروها روی پیشانی، یک برآمدگی استخوانی باشد: قاطع، منظم


مجری درجه یک قانون از هر نوع که باشد؛ چه قوانین علمی چه اجتماعی. این فرد برای اطمینان به راه‌حل‌ها نیازمند یک بار امتحان کردن آن‌ها است. در زندگی نیز راحت اطمینان نمی‌کند، اما راحت هم شک نمی‌کند.

 

- یک برجستگی گوشتی میان ابروها: سختکوش

این برجستگی روی ناحیه اراده روییده است، پس این خصوصیت نشانه سخت کوشی و همت اعلای فرد است، از کودکی تا کهن‌سالی. او را در زندگی و کار جدی بگیرید.

 

- پیشانی صاف و بدون گره: افکار منظم

این اشخاص عموماً دارای افکاری منظم و قدرت تصمیم‌گیری در زمان حال هستند. ایشان پذیرای عقاید روشن و تازه نیز می‌باشند و نگرش و برخوردی معقول و متعادل دارند.

 

- پیشانی چروکیده: پریشان

وجود خطوط در سطح پیشانی نشان می‌‌دهد که این افراد به سرعت هیجان‌زده و احساساتی می‌شوند و سریع آشفته و پریشان‌حال می‌‌گردند.

 

- ابرو عین کمونچه

هنگامی که پیشانی بیانگر افکار است، پس عجیب نیست ابروها که مرز پیشانی و چشم هستند را سمبل و بیانگر احساسات بدانیم. فاصله زیاد ابروها تا چشم نشانه صبوری و مشکل‌پسندی است و فاصله کم آن نیز نشانه عجول بودن و قدرت تصمیم‌گیری سریع است. این را هم به یاد داشته باشید که معمولاً ابروها قرینه نیستند، حتی در صورت خودتان.

 

- ابروی بسیار کم‌پشت و کم‌رنگ: اجتماعی

تشخیص اندیشه این فرد مانند ابروانش مشکل است. اما مردم با او خیلی راحت ارتباط برقرار می‌کنند. او بیشتر سعی در شنیدن دارد تا گفتن، پس همصحبت خوبی است.

 

- ابروهای پیوسته: متفکر و خلاق

پیوستگی ابروها نشانگر این است که فرد دایماً در حال تفکر و اندیشه است و در مواقع رویارویی با مشکل ایده‌های جالبی در سر دارد.

 

- ابروی دم باریک (در وسط پهن و در انتها نازک): خلاق

کارهای بزرگتان را به این شخص بسپارید زیرا برای آن‌ها راه حل‌های خوبی ارایه می‌دهد. اما هرگز سعی نکنید در اجرا نیز کار را به او بسپارید زیرا او یک طراح و خلاق بزرگ است و ذهن خود را برای کارهای عملی آماده نکرده است.

 

- ابروی نازک و نخی: دهن‌بین

این افراد معمولًا دارای اعتماد به نفس کمی هستند. خود را بیش از مقداری که واقعاً تحت نظرند مورد توجه می‌دانند. آن‌قدر نسبت به حرف دیگران حساس هستند که که دچار وسواس می‌شوند .

 

- ابروی پرپشت و پهن: دوراندیش

از نظر ذهنی فعال و منبعی برای افکار و عقاید است. این فرد در بیان تفکرات نیز مانند زمان پردازش آنها قدرتمند است.

 

- ابروی صاف: متفکر

صافی و مستقیمی ابروها نشانگر اندیشه، تفکر و ایده‌گرایی فرد هستند.

 

- ابروی کمانی: واقع‌گرا

افرادی که دارای ابروهای خمیده و کمانی هستند از حکایت‌ها و داستان‌های واقعی لذت می‌‌برند.

 

- با پلک‌های باز

وقتی می‌خواهید با مردم رابطه برقرار کنید اولین کاری که لازم است انجام دهید بازکردن پلک‌ها است. پلک بالا که خیلی هم تحرک دارد نشانه سطح روابط اجتماعی است.

 

- هنگام باز بودن چشم قسمت زیادی از پلک قابل رویت است: نیازمند صمیمیت

صاحب این پلک‌ها نیازمند واقعی صمیمیت است و اغلب دلشوره دارد، تعهد او در کارها هم از همین خصلت ناشی می‌شود و گاهی به خاطر توجه زیاد، اطرافیان را تحت فشار قرار می‌دهد.

 

- هنگام بازبودن چشم، قست باریکی از پلک بالا قابل مشاهده است: مستقل

این فرد به علت این که دارای حد معقولی از صمیمیت است روابطی عادی و خوب دارد. یعنی نه تک‌روی را دوست دارد و نه وابستگی را. برای خودش وقت صرف می‌کند و مراقب آزادی شخصی خویش است.

 

- هنگام باز بودن چشم، پلک بالا مخفی است: متمرکز

این افراد برای پست‌هایی مناسب هستند که که نیازمند تمرکز بالا و کم‌اشتباهی است. این افراد معمولاً محدودیت‌های عاطفی ندارند و حتی به مسائل عاطفی هم اجازه نمی‌دهند تمرکزشان را به هم بزنند.

دماغ نگو، تربچه

رکورد جراحی بینی در دنیا متعلق به ایران است. این عضو مورد توجه، نقش مهمی در صورت دارد و حرف‌های زیادی برای گفتن. از نظر چهره‌شناسی، بینی نشانگر توانایی ما در حفظ مقام، قدرت و نفوذ بین مردم و همچنین بیانگر توانایی و عکس‌العمل ما در برابر پول است.

 

- بینی بسیار بزرگ: عزم راسخ

در محیط کارش رئیس است، حتی اگر صندلی ریاست نداشته باشد. اگر کارش در خور استعدادش باشد شکوفایی چشمگیری خواهد داشت ولی از انجام کارهای کوچک کراهت دارد.

 

- بینی خیلی کوچک: ساعی

گفته می‌‌شود اشخاصی که بینی کوچکی دارند، ذاتاً افرادی ضعیف و اغلب غیرقابل‌اتکا هستند و در تصمیم‌هایشان استوار و ثابت‌قدم نیستند.

 

- بینی بلند و کشیده: مسلط بر کار و محیط

کارها را جدی و منطقی برای بلند مدت برنامه‌ریزی می‌کند و نظریات جدید را در حل مشکلات کشف می کند .

 

- انحنائی مقعر روی بینی در نیمرخ: احساساتی و نیازمند توجه

از محیط تاثیر زیادی می‌گیرد و اگر شغل یا محل تحصیل مطابق میل او نباشد در انجام وظایفش درمی‌ماند. ضمناً برای کارهایی که انجام می‌دهد انتظار تشکر و قدردانی دارد.

 

- برآمدگی روی بینی در نیمرخ: مبتکر

زیبایی‌شناس و از آن بهتر استاد حل مشکلات است. خلاقیت بالایی هم دارد.

 

- بینی دارای پهنای بسیار زیاد: حامی دوستان و علاقه‌مند دوستی

هم حمایت می‌کند و هم دوست دارد حمایت شود. اگر چیزی داشته باشد با دیگران به اشتراک می‌گذارد.

 

- یک افتادگی پایین بینی درنیمرخ: تحلیل‌گر

اگر مشکلی بزرگ دارید که از پس تحلیل آن برنمی‌آیید این شخص را خبر کنید. او استاد تجزیه و تحلیل مسائل پیچیده است، آن هم بدون درگیر شدن با جزئیات.

نوک بینی و حفره‌های آن، درست مانند شماره حساب بانکی افراد، نشانه سرمایه‌دوستی ویا برعکس، ولخرجی آن‌هاست:

 

- نوک بینی پهن و گوشتالو: تضمین سرمایه‌گذاری

حداکثر امنیت مالی را می‌خواهد و با پول جدی برخورد می‌کند. در کل به دنبال یک حامی می‌گردد که علاقه‌اش به پول‌هم به همین دلیل است.

 

- یک برجستگی گرد در نوک بینی: هنردوست

اگر یک اثر هنری خلق کردید اول به او نشان دهید چون قدر آن را می‌داند.

 

- بینی لاغر و باریک و پره های کناری آن نازکند: ولخرج

به پول وابستگی ندارد و برای روز مبادا پس‌انداز نمی‌کند.

 

- یک شیار واضح روی نوک بینی: نگرش عاطفی به دنیا

مدام از خود این سوال را می‌کند که آیا شغل مورد نظر من پیدا خواهد شد وآیا این شغل مناسب من است؟ در کل دنبال کار است نه پول.

 

- حفره های بینی گشاد: خلاق و بخشنده

اگر طرحی در سر دارید که نیازمند اجرایی خلاق است به او بدهید، چراکه با جسارت و خلاقیت آن را انجام می‌دهد. اگر هم چیزی داشته باشد با شما قسمت می‌کند.

 

- حفره های بینی تنگ و روبه داخل: حسابدار

چنین شخصی اول پول جیبش را می‌شمارد بعد خرج می‌کند یا به بیان بهتر دخل وخرج را با هم تنظیم می‌کند.

زاویه بینی نشانه‌ای برای میزان سنجیدگی رفتار فرد است. این زاویه را می‌توان با خطی که از پایه بینی یعنی از محل اتصال به صورت شروع شده و در نیمرخ دیده می‌شود تعیین کرد.

 

- بینی سربالا با نوک گرد: اعمال نسنجیده و سرعت پایین تجزیه وتحلیل اطلاعات

شخصی. خوش‌گذران با اعمالی نسنجیده و مبتنی بر افکار سطحی است. رازدار نیست و به گذشته نگاه نمی‌کند و فقط حال را درنظر دارد.

 

- بینی سر بالا و نوک‌تیز: کنجکاو و ولخرج

درباره دیگران بیش از حد کنجکاو است و به جزئیات هم زیاد اهمیت می‌دهد. پول برای او حکم چیزی را داردکه باید خرج شود. خود را مقید به رعایت آداب و رسوم ندانسته و با اطرافیان به راحتی برخورد می‌کند. خودش را باور دارد.

 

- بینی کاملا بدون زاویه: عاقل و مطمئن

بدون این‌که اقوا یا شیفته شود، اعتماد می‌کند و قابل اعتماد نیز هست.

 

- بینی با زاویه رو به پایین: حسابگر و شکاک

او به کار دیگران به گونه‌ای می‌نگرد که گویی خطایی در آن رخ داده. زیادتر از چیزی که لازم است شک می‌کند.

 

- رد پای خنده‌ها

حتماً توی روزنامه‌ها و مجله‌ها چشمتان‌ به آگهی‌هایی که داروهای ضدچروک صورت را تبلیغ می‌کنند، افتاده است. این داروها قرار است معجزه بکنند و برای شما پوستی بسازند بهتر وتازه‌تر از پوست روز سوم تولدتان. اما واقعاً این چروک‌ها این‌قدر بد هستند؟ یعنی هیچ چیزی برای ما ندارند؟ مارک تواین می‌گفت: «چروک‌های صورت، رد پای خنده‌هاست.»

 

- یک چاله روی چانه: شوخ و بخشاینده

مشکلات زندگی او را از پا در نمی‌آورد چون آن‌ها را جدی نمی‌گیرد. برعکس، دوستانش را جدی می‌گیرد و همواره آن‌ها را شاد نگه می‌دارد.

 

- تورفتگی گونه‌ها: سازگار

تورفتگی گونه به خصوص در موقع خندیدن، علاوه بر جذابیت و زیبایی، دلیلی بر خوش‌مشربی و سازگاری فرد می‌‌باشد.

 

- خط‌های عمودی کوچک میان ابروها: وجدان کاری

در زندگی شخصی و کاری تمرکز را حاکم کرده و نسبت به خود سخت‌گیر است. حتی در سخت‌ترین شرایط، دقت خود را برای انجام کار حفظ می‌کند.

 

- خطوط گوشه دهان که به طرف چانه پایین آمده‌اند: دلسوز

این فرد به علت شکست‌ها و سختی‌های زندگی، به یک همدرد عالی و دلسوز واقعی تبدیل شده است. از دست دادن عزیزان و مشکلات کاری می‌تواند این خطوط را به یک‌باره ایجاد کند.

 

- خطوط عمودی در اطراف لب: غلبه غالب برمشکلات

این خطوط گواهی مبارزات طولانی وسخت در برابر مصائب زندگی است. او در تمام زندگی از نیروی درونی خود کمک می‌گیرد که شاید خودش نیز از آن خبر نداشته باشد اما اکنون مانند سدی در برابر مشکلات محکم شده.

 

- چانه فشرده و لایه لایه: روحیه آهنین در زندگی

از زندگی انتظار رویایی ندارد و برای بدترین روزها آماده است. سرسخت و یک‌دنده است و از مشکلات فرار نمی‌کند.

 

- چانه برآمده: از خود راضی

این‌گونه افراد، اشخاصی خودستا هستند و تصور می‌کنند هیچ چیزی جز خود آنها اهمیت ندارد و جز خودشان حرف کس دیگری را قبول ندارند و خود را عقل کل می‌‌دانند.

 

- قب‌قب زیر چانه: پرحرف و خوش برخورد

حرف کم نمی آورد و اگر سکوت کنند احتمالا دارند به یک گفتگوی جدید فکر می‌کنند. به راحتی ارتباط برقرار می‌کنند و برخورد خوبی دارند.

دماغ و دهن، یه گردو

جز این‌ها که گفتیم، باقی اجزای صورت هم می‌توانند به شناخت خصوصیات روحی صاحب چهره کم کنند.

 

- لب قلوه‌ای: بخشنده و خودنما

لب‌های قلوه‌ای، نشانه بخشش و گشاده‌دستی هستند. معمولا این‌گونه افراد تمایل دارند در مورد خودشان صحبت و گفتگو کنند.

 

- لب بالایی نازک، لب پایین قلوه‌ای: قدرت توجیه

نشانه این است که فردی متقاعدکننده و مجاب‌کننده می‌‌باشد.

 

- لب نازک: توی خود

نازک بودن لب بیانگر خویشتن‌گرایی ذاتی در اشخاص است.

 

- گوش کوچک: احساس خطر

کوچکی گوش نشانه تزلزل و احساس ناامنی در افراد است، هرچند این‌گونه افراد می‌‌دانند که چه می‌‌خواهند و معمولاً سخت‌ کوش و کاری هستند.

 

- گوش بزرگ و دراز: جوشی

این قبیل افراد معمولا انعطاف‌پذیر نیستند و به سختی آرام و بی‌خیال می‌شوند.

 

- گوش پرمو: وسواسی

افرادی که دارای گوش‌هایی پرمو هستند معمولًا وسواسی و نکته‌بین بوده و وقت زیادی را برای چیزهای بی اهمیت تلف می‌کنند.

 

- فک چهارگوش: سرسخت

افراد با فک مربعی انسان‌های تسخیرناپذیر و سرکش هستند. آنها توانایی تبدیل رویاهایشان به واقعیت را دارند.

خب حالا که دیدید، یک وجب صورت چقدر حرف و حدیث و راز دارد، به جواب سؤال اول مقاله دوباره فکر کنید. صورت شما، صورت خود شما است. یک جور شناسنامه. باز هم از آن ناراضی هستید و می‌خواهید آن را عوض کنید؟ به قول شکسپیر «خداوند به شما یک چهره اعطا کرده و شما میخواهید چهره دیگری برای خود بسازید»؟!

- اشتباه اتللو

جایی در پایان داستان اتللو، اثر معروف شکسپیر، اتللو همسر خود دزدمونا را به عشق به مرد دیگری متهم می‌کند و او را می‌کشد. اما دزدمونا واقعاً خیانتکار نبوده است. پس چرا اتللو اشتباه می‌کند؟

به این آخرین گفتگوی اتللو و دزدمونا دقت کنید. اتللو به همسرش می‌گوید اعتراف کند، چون می‌خواهد او را به خاطر خیانتش بکشد. دزدمونا جواب می‌دهد که کاسیو، همان مردی که متهم به داشتن رابطه با او است، بر بی‌گناهی او شهادت خواهد داد. اتللو میگوید کاسیو را کشته. دزدمونا می‌فهمد که دیگر نخواهد توانست بی‌گناهی خود را ثابت کند و اتللو او را خواهد کشت. پس می‌گوید: « دریغ، به او خیانت شد، و من تباه شدم!» اتللو: «دور شو، بدکار! در مقابل چهره من به خاطر او اشک می‌ریزی؟» دزدمونا: «آه، سرورم! مرا از خویش بران، اما مکُش!» اتللو: «خاموش شو، بدکار!»

از این صحنه چه می‌فهمیم؟ اشتباه اتللو چه بود؟ اتللو ناراحتی و ترس را در چهره دزدمونا به درستی تشخیص داده بود. اشتباه او آن بود که فکر می‌کرد ناراحتی دزدمونا به خاطر مرگ کاسیو و ترس او، ترس همسر بدکاری است که خیانتش آشکار شده است. او دزدمونا را کشت بدون این‌که فکر کند حالات چهره او مربوط به حس ترس و ناراحتی زن بی‌گناهی است که می‌داند همسر بسیار حسودش می‌خواهد او را بکشد واو نمی‌تواند بی‌گناهی خود را ثابت کند.

 

- پلکم دارد می‌خارد

در عقاید عامه، پیش‌بینی‌هایی هم در مورد اجزای صورت وجود دارد:

پیشانی بلند علامت اقبال و دولت است.

قوز روی دماغ خوش‌شانسی می‌آورد.

بینی که بخارد، به مهمانی خواهی رفت.

چشم که تیر بکشد، مهمان خواهد آمد.

سق (سقف دهان) اگر سیاه باشد، نفرین گیرا است.

کسی زبانش را گاز بگیرد، معلوم است جایی دارند غیبتش را می‌کنند.

پلک چشم چپ بپرد، نشانه خبر خوش است وپریدن پلک راست، نشانه غم و غصه.

مژه افتاده را اگر درست حدس بزنی که مال کدام چشم است، آرزویت برآورده می‌شود.

 

از کجا معلوم؟

جز چهره‌ خوانی، علم‌ها یا به عبارت درست‌تر شبه علم‌های متعددی در ارتباط با چهره در طول تاریخ به وجود آمده، که امروزه (جز چهره‌خوانی) تمامشان از نظر علمی رد شده‌اند. با این حال وجود چنین تفکراتی نشان می‌دهد که به هرحال یک خط ارتباطی بین چهره و فرد، وجود دارد که این‌قدر همه به دنبال کشفش بوده‌اند.

جمجمه‌خوانی (Phrenology) نظریه‌ای است که می‌گوید شخصیت، امیال و احساسات افراد را می‌شود از روی شکل جمجمه آن‌ها تشخیص داد. بیشتر، پستی و بلندی‌های سر مورد توجه جمجمه‌خوان‌ها است. این افراد ادعا دارند که بزهکار بودن یا نبودن اشخاص را هم می‌توان از قرائن روی جمجمه ایشان دید. ایده جمجمه‌خوانی در سال ۱۸۰۰ پیدا شد و در قرن نوزدهم گاهی برای تحقیقات پلیسی هم از آن استفاده می‌شد.

پیشانی‌خوانی (Metoposcopy) دانش پی بردن به سیرت و درون آدم‌ها از روی خطوط پیشانی است. بیشتر با فالگیری ارتباط دارد تا علم، و در قرن شانزدهم خیلی طرفدار داشت.

حس‌خوانی (Pathognomy) به بررسی و مطالعه احساسات درونی و بازتاب‌ این احساسات در ظاهر فرد، مثلآ در حرف زدن یا حرکات بدن کار دارد. حس‌خوان‌ها سعی می‌کنند از روی حرکات و سکنات افراد به احساسات درونی آن لحظه فرد پی ببرند.

شخص‌شناسی (Personology) شکل نو علم چهره‌خوانی است که در اوایل قرن بیستم ارایه شد. پیسنهاددهندگان این روش مدعی بودند می‌شود بین شکل ظاهری چهره و بدن افراد و رفتار و منش آن‌ها ارتباط و پیوندی پیدا کرد.

منش‌شناسی (Characterology) از روش‌های تشخیص شخصیت است که در دهه ۱۹۲۰ ساخته شد. و ترکیبی است از روش‌های چهره‌شناسی، جمجمه‌خوانی و حس‌خوانی با دانش‌های نژادشناسی، جامعه‌شناسی و مردم‌شناسی.

- منبع : سایت آسمانی به نقل از: http://www.mahfun.comبرچسب ها : شخصیت شناسی-چهره شناسی-چهره-شناسی-شناخت افراد از چهره-روان شناسی چهره-روان شناسی صورت-
نویسنده : admin -
تاریخ : پنجشنبه 5 دی 1392
زمان : 08:58 ب.ظ

عکس های برگزیده و پرطرفدار پیشنهادی:
 
بهترین و جذاب ترین عکس های خوشگل ترین دختران جهان را بیبینید
 
عکس هایی که دختران را دیوانه می کند!

خروس جنگی دیدنی در افغانستان+عکس

چند عکس خیلی اثر گذار و قدرتمند جهان+دیدنی

دیدنی ترین نمایش ورزشی یک دختر شیطون و بلا+عکس متحرک

آخرین مدل های زیباترین آرایش های چشم در جهان+عکس

چرا زیباترین مجــــری زن دنیا ازدواج نکرد+عکس

حکایت تلخ دختر کابلی که از خیابان دانشگاه امریکایی در شهر کابل درآمد دارد+عکس

کار زشتی که اوباما با این خانم دیپلمات در انظار عمومی کـرد+عکس

فوتبالیست مشهور جهان در افغانستان+عکس

گزارش تصویری از زندان زنان در افغانستان

بهترین و با کیفیت ترین عکس بازیگر زن ایرانی

دو عکس عاشقانه ای خیلی داغ

فروش دختران باکره+عکس
 
قشنگ ترین مدلهای بستن شال و روسری+عکس

  شیرین کاری دیدنی مهناز افشار در پشت صحنه+عکس

عکس شکار از حرکتی که شیر نر و ماده در یک باغ وحش انجام می دهند !!

لعیا زنگنه بازیگر معروف ایران چرا در عکس هایش اینگونه با نشاط و جذاب به نظر می رسد؟

عاشقانه ترین لحظه های زندگی عاشقانه+تصاویر

عکس های فتوشاپی خنده دار

عکس های شگفت انگیز از عشق بازی حیوانات

این خانم عرب گرانترین تابلوی دنیا را خریداری کرد+عکس

خفن ترین عکس ها از مدل های مو و آرایش

عکس های جدید زیباترین بازیگر زن چینی

تیپ خیلی متفاوت مهناز افشار+عکس

عکس های جذاب روشنک گرامی

خودکشی راههای دیگه هم داره لدفن این عکس ها را نبینید!!

دیدگاه خودرا بنویسید
http://canadianopharmacy.com/ دوشنبه 7 مرداد 1398 02:09 ق.ظ

Really quite a lot of great info!
the best canadian online pharmacies drugs for sale online online canadian pharmacies buy viagra now canadian drug canadian online pharmacy buy viagrow pro best canadian pharmacy global pharmacy canada drugstore online india
Buy cialis online یکشنبه 2 تیر 1398 01:51 ب.ظ

You mentioned that effectively.
viagra vs cialis get cheap cialis cialis name brand cheap no prescription cialis cheap cialis super kamagra non 5 mg cialis generici generic cialis at the pharmacy cialis online only best offers 100mg cialis cialis alternative
Cialis prices شنبه 1 تیر 1398 11:12 ب.ظ

Perfectly voiced genuinely! .
what is cialis dose size of cialis cialis side effects dangers safe site to buy cialis online cialis online napol cialis uk next day cialis cipla best buy cialis without a doctor's prescription tadalafil 5mg viagra vs cialis vs levitra
http://enislo.strikingly.com/ پنجشنبه 30 خرداد 1398 09:57 ب.ظ

Whoa a good deal of useful info.
rx cialis para comprar cialis tablets for sale viagra vs cialis vs levitra india cialis 100mg cost when will generic cialis be available brand cialis nl try it no rx cialis cialis en mexico precio comprar cialis navarr cialis 10mg prix pharmaci
http://faccage.strikingly.com/ پنجشنبه 30 خرداد 1398 03:08 ق.ظ

Thanks a lot! I value this!
cialis 20 mg generic low dose cialis cialis dose 30mg cialis cost cialis usa cost costo in farmacia cialis cialis uk next day cialis generico postepay legalidad de comprar cialis cialis billig
http://storunun.strikingly.com/ چهارشنبه 29 خرداد 1398 10:52 ق.ظ

You reported this fantastically!
generic cialis in vietnam cuanto cuesta cialis yaho i recommend cialis generico no prescription cialis cheap link for you cialis price cialis 5 mg para diabeticos cialis 100 mg 30 tablet how do cialis pills work buy brand cialis cheap we choice free trial of cialis
Cialis prices دوشنبه 27 خرداد 1398 05:56 ق.ظ

Seriously many of fantastic info.
generic cialis levitra cialis reviews achat cialis en itali generic cialis review uk only now cialis 20 mg cialis price thailand safe dosage for cialis cialis 5 mg funziona cialis 10mg prix pharmaci how do cialis pills work
http://nighkickkitt.strikingly.com/ جمعه 24 خرداد 1398 09:52 ب.ظ

Regards. A good amount of information!

generic cialis pro comprar cialis 10 espa241a viagra or cialis cialis billig cialis 5 effetti collaterali canadian discount cialis buying brand cialis online cialis for sale south africa cialis wir preise cipla cialis online
Buy cialis چهارشنبه 22 خرداد 1398 01:48 ب.ظ

Seriously lots of useful advice.
cialis free trial cialis taglich cialis arginine interactio cialis efficacit cialis efficacit cialis super kamagra cialis lilly tadalafi cialis 5mg billiger tadalafil 20mg canadian discount cialis
http://cialisvie.com/ شنبه 18 خرداد 1398 11:35 ب.ظ

Lovely information, Kudos.
bulk cialis cialis 5 mg schweiz i recommend cialis generico buy cialis cialis from canada buy cialis online cialis efficacit cialis sale online tadalafil 20mg interactions for cialis
cialisvie.com جمعه 17 خرداد 1398 05:44 ب.ظ

Nicely put, Kudos.
wow look it cialis mexico preis cialis 20mg schweiz generic cialis at walmart comprar cialis navarr pastillas cialis y alcoho cialis 20 mg effectiveness acheter cialis meilleur pri cialis generico en mexico cialis super acti trusted tabled cialis softabs
http://ukcanadianpharmacy.com/ چهارشنبه 21 فروردین 1398 12:39 ب.ظ

Perfectly expressed indeed. !
online drug store online pharmacies india canadian prescriptions online cialis canadian pharmacy canadian pharcharmy online pharmacy times canada online pharmacy online pharmacies tech school are canadian online pharmacies safe reputable canadian prescriptions online
Cialis online پنجشنبه 15 آذر 1397 11:54 ب.ظ

Seriously plenty of amazing advice!
prix cialis once a da buy cialis cheap 10 mg tadalafil generic tarif cialis france cialis qualitat we recommend cialis best buy how to buy cialis online usa cialis super acti prezzo di cialis in bulgaria viagra vs cialis
buy cheap cialis in canada پنجشنبه 15 آذر 1397 04:24 ق.ظ

Nicely put. Many thanks!
click now buy cialis brand estudios de cialis genricos buy cialis sample pack try it no rx cialis generic cialis soft gels precios de cialis generico ou acheter du cialis pas cher we choice cialis pfizer india cialis pills boards 200 cialis coupon
Cialis pills چهارشنبه 14 آذر 1397 10:48 ق.ظ

You made your point!
buy online cialis 5mg cialis mit grapefruitsaft weblink price cialis generic cialis 20mg tablets cialis dosage amounts only now cialis 20 mg cialis professional yohimbe we recommend cheapest cialis cialis tablets for sale cialis tadalafil
buy cialis سه شنبه 13 آذر 1397 11:21 ب.ظ

Valuable knowledge. Many thanks.
precios de cialis generico low dose cialis blood pressure ou trouver cialis sur le net order cialis from india generic cialis brand cialis generic we like it cialis price cialis venta a domicilio cialis reviews precios de cialis generico
Buy cialis online سه شنبه 13 آذر 1397 12:52 ق.ظ

Thanks a lot! Loads of material.

cialis 05 cialis online holland cialis 100 mg 30 tablet cialis sicuro in linea look here cialis order on line cialis for daily use viagra cialis levitra buying brand cialis online legalidad de comprar cialis we recommend cheapest cialis
where to buy cialis online دوشنبه 12 آذر 1397 11:52 ق.ظ

Many thanks, Wonderful information.
40 mg cialis what if i take ou trouver cialis sur le net cialis per paypa how do cialis pills work buy original cialis cialis italia gratis generic cialis at walmart canadian discount cialis cialis prices cialis dose 30mg
Buy cialis دوشنبه 12 آذر 1397 12:30 ق.ظ

You reported it well!
link for you cialis price the best choice cialis woman cialis 100 mg 30 tablet cialis preise schweiz cialis rezeptfrei sterreich cialis 20mg price cialis wal mart pharmacy enter site natural cialis purchase once a day cialis cialis 5mg prix
buy tadalafil no prescription شنبه 10 آذر 1397 11:12 ق.ظ

Regards! Good stuff!
cialis 100mg suppliers cialis 30 day trial coupon overnight cialis tadalafil only now cialis 20 mg import cialis cialis 30 day sample cialis dosage amounts import cialis cialis super acti cialis pas cher paris
buy cialis with no prescription جمعه 9 آذر 1397 11:57 ب.ظ

Thank you! Awesome stuff.
cialis 10mg prix pharmaci cialis 20 mg cut in half cialis coupons cialis generico we like it cialis soft gel when can i take another cialis cialis 20 mg cost only best offers 100mg cialis generic cialis pill online cialis herbs
Cialis online پنجشنبه 8 آذر 1397 01:31 ب.ظ

You said this adequately!
buy cialis online achat cialis en europe tadalafil 5mg buy cialis online nz tadalafil generic purchase once a day cialis prescription doctor cialis prezzo di cialis in bulgaria how does cialis work cialis online nederland
Cialis generic چهارشنبه 7 آذر 1397 12:45 ق.ظ

Fantastic information, Thanks a lot.
purchase once a day cialis free cialis tadalafil 10 mg tadalafil 20 mg american pharmacy cialis only best offers 100mg cialis tadalafil tablets cialis prezzo in linea basso cialis name brand cheap cialis qualitat
levitra 10 mg kopen پنجشنبه 19 مهر 1397 01:36 ق.ظ

Thank you! Plenty of forum posts!

buy generic levitra cheap 20mg levitra levitra levitra generic levitra 20 mg bayer prezzo buy levitra buy levitra cheap 20mg levitra levitra 10 mg prezzo levitra prices
Buy generic cialis سه شنبه 10 مهر 1397 01:26 ق.ظ

Terrific stuff. With thanks.
cialis online napol achat cialis en europe buy cialis online cheapest order cialis from india usa cialis online cialis online napol usa cialis online cialis coupons printable buy cialis online nz cialis diario compra
Buy generic cialis شنبه 7 مهر 1397 11:23 ب.ظ

Good information. Kudos!
only best offers 100mg cialis only now cialis for sale in us cialis dosage cialis prezzo di mercato how to purchase cialis on line cialis generico online precios de cialis generico enter site natural cialis cialis 5 mg schweiz acquistare cialis internet
http://eddrugsgeneric.com/ پنجشنبه 15 شهریور 1397 01:15 ق.ظ

You said this superbly!
cialis coupon cialis generisches kanada costo in farmacia cialis generic cialis tadalafil cialis 100 mg 30 tablet purchase once a day cialis cialis 5 mg buy cialis patentablauf in deutschland tadalafil interactions for cialis
canada pharmacies online سه شنبه 13 شهریور 1397 05:24 ب.ظ

Regards. Lots of postings!

canada online pharmacies for men northwest pharmacy canada north west pharmacy canada canadian drug buy viagra usa canadian medications by mail cialis from canada canadian drugstore canada viagra canada online pharmacies for men
Cialis prices دوشنبه 12 شهریور 1397 07:08 ب.ظ

You actually explained that fantastically!
buy cialis sample pack cialis italia gratis precios de cialis generico cialis ahumada sialis cialis flussig cialis e hiv price cialis best cialis 20mg preis cf cialis sale online
buycialisonla.com دوشنبه 12 شهریور 1397 12:36 ق.ظ

Wonderful knowledge. Thank you.
generic cialis at walmart cialis generique 5 mg purchase once a day cialis cialis 5 mg scheda tecnica preis cialis 20mg schweiz cialis baratos compran uk generic cialis at walmart buy cialis cialis mit grapefruitsaft cialis side effects
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
:: طنز تصویری حالات دانشجویان در طول سال
:: عکس های فوق العاده خنده ناک جدید
:: نامزد جدید رونالدو+عکس
:: پست بسیار تکان دهنده الناز شاکردوست در اینستاگرام + عکس
:: خفن ترین عکس عاشقانه
:: خوشگل ترین و خوشمزه ترین بچه گربه های دنیا+عکس
:: چند عکس خیلی جالب
:: جدید ترین مدل های موی دخترانه زیبا
:: مجموعه جدید از عکس های هنرمندان ایرانی و خارجی
:: پربازدید ترین عکس کشورهای عربی به این دختر تعلق گرفت
:: خوشخواب+عکس خنده دار
:: اگه طاقت دیدن این عکس ها را ندارید کلیک نکنید
:: عکس های دختران افغان در لباس محلی+بسیار جالب
:: عکس جالب لیونل مسی همراه با همسر و فرزندش
:: کل کل دخترا و پسرا
:: پربازدید ترین عکس های بازیگران ایرانی در بریزیل
:: جالب ترین طنزهای تصویری دخترباس
:: متفاوت ترین عکس های لعیا زنگنه
:: ماشین های فوق لوکس میلیاردرهای عرب+عکس
:: نگاهی به زندگی خصوصی شقایق دهقان و مهراب قاسم خانی+عکس های جالب
:: بهترین عکس های جدید جنیفر لوپز خواننده و بازیگر امریکایی
:: گلچین زیباترین عکس های عاشقانه جدید
:: عکس های هولناک از قدبلند ترین دختر دنیا
:: بهترین عکس های خانوادگی بازیگران ایرانی و همسران شان
:: عکس هایی جالبی که الناز شاکردوست با خواهرش منتشر کرد
:: زیباترین به آغوش گرفتن عاشقانه+عکس
:: این عکس ها را نبینید خودکشی راههای دیگه هم داره(خوشمزه ترین ته دیگ ها)
:: زن برگزیده سال ایران انتخاب شد+عکس
:: بهترین عکس های سلنا گومز
:: عکس خواستگاری امین حیایی از رابعه اسکویی


نمایش نظرات 1 تا 30
 

عکس ها و جوک های خنده دار خفن